przywódczych

Jak pokazać swoje umiejętności przywódcze (kiedy nie jesteś szefem)

W tej sytuacji wywieranie wpływu i przejmowanie kontroli mogą być wyzwaniem. Oto wskazówki, jak zostać liderem typu „zrób to sam”. Kiedy twój menadżer przekazuje ci kierowanie projektem, jest to pewny znak, że twój talent i ciężka praca nie pozostały niezauważone. Oto szansa na podkreślenie umiejętności kierowniczych i przywódczych. Ale co, jeśli zostaniesz przejęty, nie otrzymując formalnego upoważnienia?

W tej sytuacji wywieranie wpływu i przejmowanie kontroli mogą być wyzwaniem. Oto wskazówki, jak zostać liderem typu „zrób to sam”.

przywódczych

Podejście DIY: Podkreślanie umiejętności przywódczych

1. Prowadzić przykładem.

Każda próba rządzenia żelazną pięścią spadnie jak balon wiodący – w końcu twoi współpracownicy nie zgłaszają się do ciebie. Najlepszym sposobem na zmotywowanie współpracowników jest wskazanie, w jaki sposób oczekujesz, że inni podejdą do projektu. Jeśli jesteś entuzjastyczny, będą entuzjastycznie nastawieni. Jeśli bekniesz i zrobisz snide uwagi, oni również. Nawet jeśli narzekasz w duchu na dodatkową presję i obciążenie pracą, unikaj narzekania na swoich kolegów z drużyny.

2. Mów mniej, słuchaj więcej.

przywódczych

Kiedy po raz pierwszy wystąpisz przed zespołem, twój instynkt może wykonać całą rozmowę, aby potwierdzić twoją rolę lidera paczek. Ale jedną z najważniejszych umiejętności menedżerskich jest zachęcanie do dialogu. Aby zachęcić ludzi do mówienia, musisz słuchać; naprawdę słuchanie oznacza bycie otwartym na inne pomysły i opinie. To zademonstruje twój szacunek dla każdego członka zespołu, a oni będą cię szanować.

3. Nie odtwarzaj ulubionych.

Unikaj przypisywania znajomych śliwkom zadań i niezbyt bliskim współpracownikom. Teraz nadszedł czas, aby wydobyć te umiejętności przywódcze i kolaboracyjne, aby zachęcić wszystkich do wykonywania swojej najlepszej pracy i dotrzymywania terminów. Przypomnij zespołowi krótko- i długoterminowe cele projektu i świętuj, kiedy każdy z nich zostanie spełniony.

4. Wykonaj sprawiedliwy udział.

przywódczychNawet jeśli jesteś liderem projektu, nadal musisz wykonać ciężki lifting. Inni zauważą, że nie wtrącasz się ani nie odsuwasz niespodziewanych i nieoczekiwanych problemów komuś innemu. Będziesz wywierać największy wpływ, gdy inni zobaczą, że pracujesz tak ciężko – jeśli nie trudniej – niż oni.

5. Bądź sobą.

Chociaż „być sobą” może brzmieć jak banalna rada, najbardziej szanowani liderzy są otwarci i szczerzy. Wejście do roli wymagającej umiejętności menedżerskich nie oznacza, że musisz przyjąć fałszywa persona. Twoi koledzy i tak pewnie by to zobaczyli. Tak więc, jeśli jesteś zapalonym hazardzistą, udostępnij ten link swojemu zespołowi; jeśli bardziej interesujesz się sportami terenowymi, możesz zaprosić ich do gry w piłkę nożną po pracy, aby okazać swoją wdzięczność. Cokolwiek robisz bądź sobą.

6. Wziąć odpowiedzialność.

Kiedy projekty idą dobrze, dobrzy liderzy wskazują na ciężką pracę swoich zespołów i dzielą się pochwałami. A kiedy są awarie, przejmują własność, niezależnie od tego, w jaki sposób popełniono błędy. Jeśli i kiedy coś pójdzie nie tak, unikaj palców wskazujących. Zamiast tego współpracuj ze swoim zespołem, aby rozwiązać problem i zidentyfikować sposoby zapobiegania temu zjawisku w przyszłości.

7. Rozwijaj swoje umiejętności przywódcze.

Niektórzy ludzie rodzą się liderami, ale większość z nas musi się tego nauczyć na własnej skórze. Najlepszym sposobem na doskonalenie umiejętności menedżerskich jest bycie menedżerem poprzez szkolenie w miejscu pracy. Inne podejścia to naśladowanie cech autorytetów, które podziwiasz i czytanie książek i artykułów na ten temat. Możesz znaleźć informacje na temat właściwych sposobów delegowania, zarządzania ludźmi kreatywnymi i wiele więcej na blogu TCG.

Powierzenie projektu zespołowego to ekscytująca okazja, aby zademonstrować swoje umiejętności menedżerskie. Mimo że Twój oficjalny tytuł się nie zmienił, istnieje wiele sposobów na pokazanie swojemu szefowi i współpracownikom, że masz to, czego potrzeba, aby zostać liderem i zdobyć ich szacunek.