leadership

7 sposobów rozwijania umiejętności przywódczych podczas wolontariatu

Zarejestruj się na program wolontariacki, chętnie uczyć się jak najwięcej. Jednak rozczarowanie następuje wkrótce po: zdajesz sobie sprawę, że ludzie z organizacji dają głupie zadania, a nawet nie mają kontaktu z liderami. Jakie jest Twoje umiejętności przywódcze w takim otoczeniu?

Co to jest lider oznacza? Współczesny przywódca ma pewność siebie i działa na wyższy cel. Obejmują zmianę i podejście do nauki jako proces przez całe życie.

Rozwijanie umiejętności przywódczych podczas wolontariatu

Możesz rozwijać te wszystkie cechy poprzez wolontariat. Chodzi o właściwe podejście. Wolontariat jest niezwykle cenną szansą na rozwój siebie jako przyszłego lidera. Nie widzisz wszystkich możliwości, jakie oferuje Twoja pozycja, więc łatwo je przegapić. Dajemy Ci pierwsze 7 sposobów zdobywania umiejętności przywódczych jako wolontariusza w jakiejkolwiek organizacji.

1. Wyjdź z strefy komfortu

comfort-zone-

Kiedy zgłosisz się na ochotnika, spróbuj wyzwań, aby pracować z nowymi ludźmi i odkrywać nowe otoczenie. Jeśli chcesz być wspaniałym liderem, musisz tam być dokładnie – poza strefą komfortu.

Czego możemy nauczyć się od wolontariatu w Czerwonym Krzyżu? Ta organizacja stawia nas przed nowymi wyzwaniami każdego dnia. To rodzaj głębokiego doświadczenia, które uczy, jak reagować w różnych sytuacjach. To jest rzecz, która sprawia, że jesteś twarda i gotowa stawić czoła każdej sytuacji.

2. Rozwijaj swoje miękkie umiejętności

Kiedy wolontariusze skupiają się głównie na rozwijaniu umiejętności zawodowych. To wspaniałe, ale zaniedbujemy inny ważny aspekt. Autentyczność, pozytywność i zaufanie – to tylko niektóre z miękkich umiejętności, które możesz rozwijać, będąc częścią jakiejkolwiek organizacji.

Rozwijasz autentyczność dzięki codziennemu kontaktowi z ludźmi. Wolontariat daje szanse na pozytywne. Robisz wszystko, co w twojej mocy, aby społeczeństwo było lepsze, i to jest pozytywna postawa, którą przywódcy potrzebują. Wreszcie stajesz się bardziej przekonany, że możesz zmienić i że jesteś ważnym ogniwem między ludźmi.

3. Użyj Chance; Napisz o swoich doświadczeniach

Kiedy profesor lub pracodawca zachęca do wolontariatu, oczekują, że podzielisz się doświadczeniem. Jest to szansa, aby rozwijać wyjątkowe umiejętności pisania. Napisz dziennik roboczy, każdego dnia. Możesz nawet utworzyć blog, gdzie podzielisz się swoimi doświadczeniami z szerszą publicznością. Następnie weźmiesz te doświadczenia w raporcie z odpowiednim formatem. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, możesz pomóc w obsłudze pisarskiej, takiej jak Australian Writings.

Pisanie umiejętności jest kluczowe dla właściwego przywództwa. Dziś przywódcy nie dzwonią do swoich biur, aby mówili o pracy. Mają spotkania, ale większość jest napisana. Nie trzeba dodawać, że wielcy przywódcy powinni również pisać książki. W ten sposób stają się gwiazdami przywódcy.

4. Nauczyć się

learn

 

Każda szansa na ochotnika jest okazją do nauki. Sektor wolontariacki jest otwieraczem oka. Niezależnie od tego, ile wiesz, wiesz, skończysz sobie sprawę, że istnieje wiele rzeczy, których nie wiesz. Zawsze są nowe cele do osiągnięcia i jasna wizja wsparcia.

Utrzymuj ten głód nauki; potrzebujesz tego, kiedy staniesz się liderem.

5. Zbuduj sieć

Być może nie będziesz w kontakcie z wielkimi liderami, kiedy będziesz ochotniczy. Może tylko kserokopia, kawa lub uczestniczenie w spotkaniach osób. Niezależnie od przypadku, nadal będziesz mieć kontakt z ludźmi z różnych dziedzin życia. Jest to nazwa: networking i jest niezwykle ważne dla rozwijania umiejętności przywódczych.

Nie koncentruj się na spotkaniu z „wielkimi facetami”. Zobacz wszystkich jako kontakt. To świetna okazja, aby pracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi, więc dobrze się z tym skorzystasz.

6. Bądź pasjonatą dając

Podstawowa zasada wolontariatu daje. Pomagasz ludziom i grupom pokonać różne wyzwania. Sprawiasz, że społeczeństwo jest lepsze, i to jest pasja, której potrzebujesz do osiągnięcia sukcesu. Wybierz powód, dla którego jesteś pasjonatem i zachowuj entuzjazm podczas całego procesu wolontariatu. Następnie rozciągnij ten umysł na wszystko, co robisz.

7. Doświadczenie

Work-Experience

Wolontariat daje Ci przestrzeń do spróbowania nowych rzeczy. To jest Twoja szansa na ryzyko i różne sytuacje inaczej. Nie mówię, że powinieneś iść ruletka za darmo, bo przyjaciele robią to po sesjach wolontariackich. Ale kiedy jedno podejście nie działa, inna strategia (w ruletkę też, nawiasem mówiąc). Jesteś wolontariuszem, co oznacza, że nie płacisz za to, co robisz. Oznacza to, że łatwiej jest podejmować ryzyko i dostosować się do sytuacji, o czym prosi intuicja. To przywództwo, tam właśnie.

Wolontariat daje korzyści, których nie można ignorować. To nie tylko uczyni Cię lepszym człowiekiem, ale także sprawia, że jesteś prawdziwym liderem. Plus, to więcej zabawy niż zakładasz!