przywódczych

7 sposobów na poprawę umiejętności przywódczych

Jesteś szefem firmy i zauważasz, że praca jest wykonywana w stałym tempie, ale wydaje się, że pracownicy nie mają entuzjazmu. Co byś zrobił? Możesz myśleć, że rozmowa z pracownikami jest pierwszym logicznym krokiem do podjęcia; jednak pierwsza rozmowa, którą powinieneś mieć, jest ze sobą. Jako lider powinieneś skupić się na swojej własnej liście umiejętności przywódczych i zadać sobie pytanie, w jaki sposób możesz znaleźć sposób na wzmocnienie pozycji i zainspirowanie swojego zespołu. Oto kilka sposobów, aby włączyć rozmowę do wewnątrz i skupić się na budowaniu i doskonaleniu umiejętności przywódczych:

1. BYĆ PASJĄ

Lider prowadzi innych w namiętnym dążeniu. Dzieje się tak dlatego, że nikt nie chce szukać rady od kogoś, kto nie dba o ten temat tak bardzo, a nawet więcej niż on. Pozwól, by twoja pasja była widoczna we wszystkim, co robisz, w tym w twoim dążeniu do nauki rozwijania umiejętności przywódczych. Autentyczny entuzjazm i zamiłowanie do końcowego rezultatu sprawiają, że ludzie idą w kierunku swoich celów. Twoja motywacja będzie widoczna dla twoich pracowników i zainspiruje ich do rozwijania także dobrych umiejętności przywódczych.

przywódczych2. MODEL WIELKI PRZYWÓDCY DLA INNYCH

Pokaż wszystkim, którzy są wokół ciebie, dokładnie to, co chcesz zobaczyć. Nie wahaj się. Ludzie szanują kogoś, kto idzie na spacer. Badania wspierają siłę modelu roli; wyidealizowany wpływ jest jedną z podstawowych cech liderów transformacji. Najszybszym sposobem na poprawę swojego zespołu jest modelowanie odpowiednich zachowań za pomocą własnych umiejętności przywódczych.

3. ZROZUMIEĆ SWOJE MOCY I STOSOWAĆ JE

Przywódcy nie rodzą się ze wszystkim, czego potrzebują, aby odnieść sukces. W przypadku najbardziej znaczących modeli ról potrzeba czasu i wysiłku, aby rozwinąć umiejętności przywódcze. Jednym z najlepszych sposobów na to jest naprawdę zbadanie swoich mocnych i słabych stron. Gdy rozpoznasz swoje wrodzone upominki i mocniejsze umiejętności, możesz je wykorzystać do pracy. Znajomość swoich słabości daje pewne obszary do poprawy, a zaradzenie niedociągnięciom również pomoże ci się rozwijać.

4. USTAWIENIE CELÓW BETONOWYCH I WYKONAJ GO

Nawet najgroźniejsi liderzy byliby zagubieni bez możliwych do zrealizowania celów i planów. Zainwestuj czas w wyjaśnianie swoich celów i tworzenie ich konkretnych. Pozwala to na sformułowanie właściwego planu i ustalenie znaczących benchmarków na swojej drodze. Gdy już wykonasz te czynności, wykonuj swój plan z wielką siłą. Ale nie zapominaj o wolnym czasie – darmowe gry hazardowe automaty bez rejestracji to jeden ze sposobów na zrobienie tego. Zawsze możesz wziąć kitting lub cokolwiek innego, co by Ci się podobało.

5. PRZYJMUJ SIĘ, GDY ZAWIESZ SIĘ I PORUSZAJ SIĘ

Nawet najpotężniejsi, inspirujący przywódcy popełniają błędy. Najlepsi liderzy przywódczychrozpoznają swoje błędy, przyznają je otwarcie i podejmują działania, aby je poprawić i przejść dalej. Bądź otwarty na porażki, na siebie i na swój zespół i ucz się od nich. Jest to potężna wiadomość dla wszystkich wokół ciebie, że będziesz dobrze prowadzić, nawet jeśli popełnisz błąd. Zdolność rozpoznawania nie tylko swoich sukcesów, ale także porażek jest kluczowa, gdy uczysz się doskonalić umiejętności przywódcze i rozwijać się jako osoba.

6. MOTYWAĆ INNYCH

Prawda jest taka, że jeśli jesteś nieustannie narzekającym i zawsze przewidujesz najgorszy scenariusz, masz małe szanse na inspirowanie innych lub zdobywanie ich szacunku. Każdy może powiedzieć: „Nie, to nie

zadziała” lub „po co zawracać sobie głowę?” Potrzeba prawdziwych umiejętności przywódczych, by generować i skupiać pozytywną energię, nawet jeśli coś nie idzie zgodnie z planem.

7. SŁUŻYJ WYŻSZEGO CELU NIŻ SIEBIE

przywódczychRozwijając umiejętności przywódcze, musisz wiedzieć, dlaczego poświęcasz swój czas i wysiłek na wybrany przez siebie cel. Na pierwszy rzut oka może to być spowodowane tym, że chcesz mieć większy prestiż od ludzi wokół ciebie lub dodatkowe pieniądze pochodzące z dobrze wykonanej pracy. Ale cofnij się o krok – co naprawdę motywuje cię do ciężkiej pracy i prowadzenia innych? Czy chcesz, aby twoja rodzina czuła się bezpiecznie? Czy chcesz pomóc swojej społeczności, opracowując produkty i usługi, które pomogą innym? Czy jesteś upoważniony do doskonalenia swoich umiejętności przywódczych, ponieważ chcesz spowodować pozytywne zmiany w swojej branży? Po zidentyfikowaniu wyższego celu, któremu służysz, będziesz w stanie lepiej działać jako pewny siebie, kompetentny i wzmacniający przywódca dla innych.

Gdy będziesz w stanie skutecznie działać jako lider w swoim własnym życiu, czy to w celach zawodowych, czy osobistych, będziesz bardziej zadowolony z wysiłku, jaki wkładasz, aby osiągnąć swoje cele. Dodatkowo zainspirujesz tych wokół siebie, aby doskonalili swoje umiejętności przywódcze.